To nowy projekt Fundacji Humanitarnej we Włocławku skierowany do Dzieci.
Historia, teraźniejszość, przyszłość. Wszystko w jednym miejscu. Pobudzamy ciekawość, przybliżamy Świat, otwieramy nowe drzwi.

Fundacja Humanitarna we Włocławku
działająca już 25 lat

jak co roku tak i w 2024 realizuje zadania pożytku publicznego objęte statutem, a wśród nich między innymi „podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej”.

Dla zrealizowania tego celu Zarząd Fundacji podjął w 2024 roku, Uchwałę pod tytułem „Dzieci do SEJMU i SENATU”.

Ponieważ Polski Parlament (Sejm i Senat) ma siedzibę w Warszawie, to przy okazji, dzieci zwiedzą niektóre miejsca historyczne w stolicy Polski jaką jest Warszawa.

Zrealizowano już pierwszą wycieczkę.

W dniach 11,12 marca 2024 roku – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ciełuchowie wyjechały na 2-dniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd autokarem. Udział wzięło 41 dzieci z klas II-VII oraz 6 nauczycieli z dyrektorką szkoły na czele panią mgr Grażyną Grzywińską.

Dla dzieci, a także i pedagogów którzy dotychczas nie podróżowali samolotem, wejście na teren Parlamentu było dużym przeżyciem. Najpierw biuro przepustek. Następnie widok straży marszałkowskiej. Tylko Strażnik, z listy, może wyczytywać nazwiska mogące postawić stopę na terenie ściśle chronionym. Obowiązkowa kontrola pirotechniczna. Zewnętrzne rzeczy osobiste jak kurtki, paski od spodni, torebki, telefony itp. wszystko do pojemnika który sunie po taśmie do komory elektronicznej w celu wykrycia rzeczy niebezpiecznych. Każda osoba oddzielnie musi przejść przez bramkę elektroniczną. Emocje.

W Senacie dzieci spotkały się z Senatorem, Panem Krzysztofem Kukuckim, który specjalnie dla nas przyjechał z Włocławka.

Zwieńczeniem pobytu w Sejmie i Senacie był obiad w restauracji sejmowej, w tej samej w której posiłki spożywają senatorowie oraz posłanki i posłowie.